Jesteś tutaj: Home

Diesel ponownie powinien być tańszy od PB95

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 01 lipiec 2022 10:39

Początek lipca może przynieść pozytywny związane z obniżką cen paliw – z jednej strony widzimy spadek wartości paliwa w hurcie, do tego kolejne sieci stacji benzynowych wdrażają wprowadzają promocję dla klientów indywidualnych.

 

Dzisiaj diesel jest nieznacznie droższy od PB95, końcówka tygodnia przyniosła jednak w zestawieniu hurtowym gwałtowny spadek cen diesla, co powinno przełożyć się w przyszłym tygodniu też na ceny na stacjach benzynowych, w hurcie spada też cena benzyny.

 

Kolejne stacje oferują rabaty

PKN Orlen jako pierwszy wprowadził rabat dla posiadaczy karty Vitay o 30 groszy na litrze, ale z tej promocji mogą skorzystać tylko klienci indywidualni z maksymalnym tankowaniem w cenie rabatowej do 50 litrów. Posiadacze karty dużej rodziny otrzymają nawet 40 groszy rabatu, w lipcu będą mogli z tym rabatem zatankować 150 litrów.

 

Na ruch Orlenu reaguje też konkurencja – od dzisiaj na stacjach BP, osoby zarejestrowane w programie lojalnościowym PAYBACK. Jest to również oferta adresowana tylko do klientów indywidualnych.

 

Zapewne pozostałe stacje nie chcąc stracić klientów, będą robić podobne promocje.