Jesteś tutaj: Home

Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 29 czerwiec 2022 10:50

Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

Jak się dowiadujemy konsorcjum Kobylarnia i Mirbud chce przedłużenia harmonogramu o 109 dni do 10 grudnia bieżącego roku. Dotychczasowe zaawansowanie jeżeli chodzi o postęp pracy wynosi 77,40%. Nie zapadła w Ministerstwie Infrastruktury jeszcze decyzja o prolongacie terminu – w przypadku jej braku, gdy nie uda się skończyć inwestycji do końca sierpnia, GDDKiA nałożyć będzie mogła na wykonawcę kary umowne. W opinii wiceministra Rafała Webera, który odnosi się do tej sprawy w odpowiedzi na interpelacje posła Pawła Olszewskiego, istnieje duża szansa, że opóźnienie wobec sierpniowego terminu będzie nie wielkie, a nawet uda się pomimo aktualnej sytuacji zrealizować inwestycje w tym terminie.

 

Na oddanie czeka jeszcze odcinek Białe Błota – Szubin, tutaj zaawansowanie ocenia się na prawie 97% i najprawdopodobniej na dniach zostanie on w pełni oddany do użytkowania.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: