Jesteś tutaj: Home

S10 kluczową inwestycją dla polski zachodniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 24 sierpień 2013 16:03

Pięć województw we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego opracowuje swoją własną strategię rozwoju do 2020 roku. Nie tyczy się ona co prawda bezpośrednio województwa kujawsko-pomorskiego, ale pośrednio już dotyczy zachodniej części tego województwa.

Nad wspólną strategią pracują Urzędy Marszałkowskie województwa: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego.

 

Zapisano w niej  wybudowanie do 2020 roku drogi ekspresowej S10 na odcinku Szczecin – Piła – Bydgoszcz. O wpisanie tej inwestycji do sieci korytarzy europejskich TEN-T do Komisji Europejski mają wnioskować władze Polski. Dobre połączenie ze Szczecinem może mieć duży wpływ na poprawę połączenia Bydgoszczy z północno zachodnią częścią kraju oraz powiatem nakielskim i pilskim.

 

Ten zapis pokrywa się z transportową strategią rozwoju kraju, w której znajduje się także zapis dotyczący modernizacji linii kolejowej nr 18 na odcinku Piła – Bydgoszcz oraz elektryfikacji połączenia Piły z Wałczem. Ta inwestycja nie jest już jednak uznana za kluczową w strategii rozwoju zachodniej części Polski.

 

Strategia Rozwoju Polski Zachodniej nie traktuje także kluczowo budowy kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S5, chodź dla Poznania i Wrocławia ma ona kluczowe znaczenie w komunikacji z Gdańskiem. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022