Jesteś tutaj: Home

Sejmik Województwa krytycznie o planie konsolidacji bydgoskich szpitali

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 czerwiec 2022 14:19

Dzisiaj Rada Collegium Medicum ma zaopiniować projekt konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich, również dzisiaj do krytycznych stanowisk w tej sprawie dołączył swoje Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do tej pory kujawsko-pomorski samorząd nie krytykował planów UMK, stąd też jest to wydarzenie bezprecedensowe.

Projekt stanowiska wyszedł z klubów koalicyjnych PO – PSL, z inicjatywy radnego Romana Jasiakiewicza. Swoje stanowisko chcieli też zaproponować opozycyjni radni PiS, stąd też można powiedzieć, że w tej sprawie panuje jednomyślność.

 

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego z niepokojem i dezaprobatą przyjmuje informację o projektowanych działaniach na rzecz konsolidacji Szpitali Uniwersyteckich – czytamy w stanowisku – Nie ma społecznych oraz ekonomicznych przesłanek do nieakceptowanych działań wobec Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im Jana Biziela.

 

Głos Sejmiku Województwa jest o tyle ważny, że szpital Biziela był podległy Województwu Kujawsko-Pomorskiemu do 2007 roku, wówczas Sejmik zgodził się przekazać placówkę Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika na rzecz funkcjonowania Collegium Medicum, padały jednak wtedy zapewnienia, że nie dojdzie nigdy do konsolidacji szpitala Biziela i Jurasza. Ten fakt również został przypomniany w dzisiejszym stanowisku.

 

Radni proponowali również swoje stanowisko, ostatecznie przy braku głosów sprzeciwu przyjęto stanowisko autorstwa Romana Jasiakiewicza.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: