Jesteś tutaj: Home

Szef PiS-u jednoznacznie o pomyśle konsolidacji bydgoskich szpitali

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 26 czerwiec 2022 21:49

Zdaniem prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego konsolidacja szpitali Biziela i Jurasza może uderzyć w bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców regionu, dlatego podczas wystąpienia na spotkaniu w Inowrocławiu jednoznacznie skrytykował dążenia rektora UMK do konsolidacji szpitali, jednoznacznie krytykując reformę byłego wicepremiera, który zwiększył władze rektorów. Pomysł konsolidacji szpitali krytykuje wiele bydgoskich środowisk.

- Rektor powinien wziąć pod uwagę, że służba zdrowia jest formacją służącą w dużej mierze bezpieczeństwu – powiedział w Inowrocławiu Jarosław Kaczyński, który ocenił, że konsolidacja szpitali uniwersyteckich uderzy w bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców - Weźmy pomoc w wypadkach nagłych i ciężkich, gdzie jest zagrożenie życia, czyli SOR. Są dwa, będzie jeden. To już samo przejście, nawet gdyby łóżek było tyle samo, to jak ktoś się liznął (...) z różnych względów długo przebywał w szpitalach, to widział, że SOR jak ma dobrze działać, to nie może być zbyt duży.

 

Zdaniem Kaczyńskiego były wicepremier Jarosław Gowin dał zbyt dużą władze rektorom uczelni wyższych - Ta reforma - ja jestem zwolennikiem jej zmiany - pana Gowina, dała rektorom władzę absolutną. Czym większa władza tym większa odpowiedzialność. To nie jest odpowiedzialność wobec uczelni, to jest odpowiedzialność wobec całego regionu, wobec wszystkich mieszkańców, każdego który może przez tą reformę stracić życie i zdrowie. Na miejscu pana rektora bardzo bym się zastanowił.

 

Władze UMK unikają debaty na ten temat, starając się stawiać mieszkańców przed faktem dokonanym. Rektor UMK zignorował zarówno zaproszenie na Radę Miasta Bydgoszczy oraz sejmową Komisję Zdrowia. Negatywnie ten pomysł ocenił minister odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe Przemysław Czarnek. W ubiegłym tygodniu pikietę ostrzegawczą w tej sprawie przeprowadzili też pracownicy szpitala Biziela, który w ramach tej konsolidacji miałby zostać zlikwidowany.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022