Jesteś tutaj: Home

Co z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 czerwiec 2022 09:25
Co z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów Wizualizacja promu

Uruchomienie przeprawy promowej pomiędzy Czarnowem przy drodze krajowej nr 80 i Solcem Kujawskim przy drodze krajowej nr 10 to inwestycja sporo już opóźniona. Dojazd do promu w ramach drogi wojewódzkiej nr 249 już powstał, wciąż jednak nie mamy dokonanego odbioru promu, a bez tego przeprawa nie będzie funkcjonować.

Pod koniec marca informowaliśmy, że wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, prognozował, że być może na przełomie kwietnia i maja ruszy rejestracja promu jako jednostki pływającej. Jak wynika z ostatnich wyjaśnień – w marcu okazało się, że budowany w stoczni w Malborku prom nie osiąga oczekiwanej prędkości, dlatego konieczne było wdrożenie modyfikacji. Od 16 maja rozpoczęły się kolejne testy jednostki na Wiśle, ale na razie nie stwierdzono jeszcze oczekiwanych parametrów, a dopiero wówczas mógłby się rozpocząć proces odbiorów, który ciężko oszacować jak długo potrwa – czy będą to tygodnie, czy nawet miesiące. Na dzisiaj zaawansowanie budowy promu Urząd Marszałkowski szacuje na 85%, zatem wciąż daleka droga.

 

Jeżeli chodzi o drogę wojewódzką nr 249 (dojazdową do promu) to zaawansowanie jej przebudowy oszacowano na 99%, do odbiorów pozostaje jedynie uruchomienie oświetlenia i kamer.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022