Jesteś tutaj: Home

Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 czerwiec 2022 18:07
Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać Fot i video: Bogusław Białas

Większość bydgoskich autobusów, którymi jeździmy na co dzień nie ma 10 lat, w sobotę była okazja wsiąść do autobusów, które mają ponad 50 lat. To kolejny zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy, kolejny zorganizowany decyzją bydgoszczan. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z uroczystej parady.

O zlocie zadecydowali mieszkańcy, bowiem kolejny rok z rzędu jest on finansowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańcy opowiedzieli się za wsparciem tej inicjatywy.

 

Na bydgoskich ulicach mogliśmy zobaczyć autobusy z lat 70. i 80., słynne w PRL-u ,,Ogórki”, a także pojazdy, które woziły bydgoszczan w latach 90., czy nie tak dawno wycofane z użytku na liniach.

 

Uroczysta parada wyruszyła o godzinie 12 ze stadionu Chemika. To jednak nie koniec atrakcji – z okazji zlotu można było odwiedzić bydgoską zajezdnie tramwajową. Z Chemika można było dojechać do niej zabytkową linią autobusową A. Uruchomiono też zabytkową linię B do Myślęcinka. Z okazji zlotu w obu liniach nie trzeba było mieć biletów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie