Jesteś tutaj: Home

Jutro pierwszy w tym sezonie samolot wystartuje do Krakowa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 czerwiec 2022 08:15
Jutro pierwszy w tym sezonie samolot wystartuje do Krakowa Fot: PLB

Przynajmniej do końca roku we wtorki i w soboty będziemy mogli polecieć samolotem z Bydgoszczy do Krakowa, to lot właściwie na drugi koniec kraju, stąd też możliwość przelotu w godzinę jest atrakcyjna wobec innych form podróżowania. Pierwszy lot inauguracyjny odbędzie się jutro. Połączenie będzie realizować PLL LOT. Przed rokiem, również LOT utrzymywał sezonowe połączenie na tej trasie.

Polskie Linie Lotnicze LOT natomiast od dzisiaj zwiększają częstotliwość lotów do Warszawy, teraz samoloty latać będą codziennie, łącznie zaplanowane jest 8 lotów tygodniowo.

 

- W minionym tygodniu, pierwszymi rejsami do tureckiej Antalyi zainaugurowaliśmy sezon lotów wakacyjnych, w lipcu do połączeń czarterowych dołączy bułgarskie Burgas. Natomiast w najbliższą sobotę zrealizowany zostanie inauguracyjny lot do Krakowa. Loty do historycznej stolicy Polski zaplanowane zostały do końca 2022 roku, także w sezonie zimowym. Liczymy, że Pasażerowie znów chętnie skorzystają z możliwości najszybszej podróży na południe kraju – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

We wtorki samoloty do Krakowa będą startować z Bydgoszczy o godzinie 8:55, przylot na Balice planuje się o godzinie 9:55. Z Krakowa wtorkowy samolot wystartuje natomiast o godzinie 8:20. W soboty samolot z Krakowa wystartuje o godzinie 12:00, natomiast z Bydgoszczy do Krakowa o godzinie 13:55.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie