Jesteś tutaj: Home

Historyczna Seniorada w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 13 czerwiec 2022 14:25
Historyczna Seniorada w Bydgoszczy Fot i video: Bogusław Białas

XII Przemarszem Kapeluszowym rozpoczęły się w Bydgoszczy I Seniorada, która potrwa do soboty. To szereg imprez dedykowanych rozrywce najstarszych mieszkańców Bydgoszczy. Z uwagi na fakt, że Seniorada organizowana jest pierwszy raz nad Brdą, jest to swego rodzaju wydarzenie historycznej, pokazujące jednocześnie, iż seniorzy są coraz liczniejsza grupą mieszkańców, pokazując nam, że jako społeczeństwo wszyscy się starzejemy.

 

Parada kapeluszowa w Bydgoszczy odbywa się już od kilku lat, tym razem ma jednak wymiar szczególny, bowiem inauguruje okres tygodnia szczególnych atrakcji dla seniorów - hcemy, aby był to tydzień radości dla naszych seniorów i ich rodzin. Po trudnym okresie pandemii pragniemy znów cieszyć się życiem, spotykać się z ludźmi – mówi Maria Gałęska, przewodnicząca Bydgoskiej Rady Seniorów. Impreza ma pomóc seniorom realizować swoje pasje.

 

 

 

 

Przemarsz rozpoczął się w niedzielę na Placu Wolności, zakończył na Wyspie Młyńskiej, gdzie odbywał się wpisujący się w Senioradę Jarmark Świętojański. Prezydent Rafał Bruski wręczył seniorom również symboliczne klucze do miasta co symbolizuje znaczenie tego tygodnia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie