Jesteś tutaj: Home

Radny PiS apeluje do marszałka, aby wpłynął na rektora UMK o zaniechanie planu konsolidacji bydgoskich szpitali

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 12 czerwiec 2022 17:15

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa radny Michał Krzemkowski zwrócił się do marszałka Piotra Całbeckiego z apelem, aby ten wykorzystał swój autorytet w środowisku ,,toruńskim” i przekonał rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika do rezygnacji z planu połączenia bydgoskich szpitali uniwersyteckich. Głos Samorządu Województwa może być ważny z tego powodu, że przekazał on w przeszłości toruńskiej uczelni szpital Biziela.

To właśnie decyzją samorządu województwa, któremu Pan przewodził i przewodzi do dzisiaj, przekazano nieodpłatnie ówczesny szpital wojewódzki na potrzeby CM UMK, powołując później Szpital Uniwersytecki nr 2. Myślę, że przekazano go nie po to, aby w przyszłości został on zlikwidowany. Przypomnę, że Bydgoszcz jest jedynym miastem wojewódzkim, w którym nie ma na skutek tej darowizny wojewódzkiego szpitala wielospecjalistycznego. Został on złożony w darze na potrzeby CM UMK, by teraz stracić swą podmiotowość? Nie wyobrażam sobie takiego obrotu spraw – napisał radny Michał Krzemkowski do marszałka Piotra Całbeckiego - Ponieważ jest Pan osobą o dużej władzy w województwie kujawsko-pomorskim, w dodatku osobą o dużym autorytecie w toruńskim środowisku akademickim zwracam się do Pana z gorącym apelem o interwencję u rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, by nie wcielał w życie planu konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

 

Krzemkowski w swoim apelu przypomina, że w Bydgoszczy słyszane są głosy o potrzebie utworzenia Uniwersytetu Medycznego na bazie Collegium Medicum należącego dzisiaj do UMK. Zdaniem Krzemkowskiego mimo wszystko warto rozważyć wdrożenie tej koncepcji, wówczas UMK mógłby powołać w Toruniu wydział lekarski na bazie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu i Wojewódzkiego Szpitala w Grudziądzu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: