Jesteś tutaj: Home

Brytyjska ambasador z wizytą nad Brdą

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 czerwiec 2022 15:49

We wtorek przed bydgoskim ratuszem powiewała flaga Wielkiej Brytanii, tego dnia oficjalną wizytę w Bydgoszczy odbyła ambasador tego kraju Anna Clunes. Głównym celem wizyty było lepsze poznanie regionu, co może przełożyć się na bliższą współpracę polsko-brytyjską w przeszłości.

 

Ambasador Anna Clunes spotkała się najpierw z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem, później udała się do Urzędu Miasta, gdzie odbyła spotkanie z prezydentem Rafałem Bruskim i jego współpracownikami. Były to głównie kurtuazyjne rozmowy, w ratuszu przedstawiono jej także potencjał gospodarczy Bydgoszczy.

 

Po wejściu do Urzędu Miasta, wchodząc po schodach, ambasador Clunes zatrzymała się przy maszcie z flagą Wielkiej Brytanii, co jak widać zrobiło na niej wrażenie.

 

Ambasador Anna Clunes, a bardziej właściwie Anna Clunes OBE swoją funkcję pełni od września 2020 roku. Od tego czasu jest to jej pierwsza wizyta w Bydgoszczy. Clunes jest oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego, przyznawanego za szczególne działania w służbie publicznej, stąd przysługuje jej używanie po nazwisku tytułu OBE.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie