Jesteś tutaj: Home

Tajwańczycy rozdali uchodźcom w Bydgoszczy bony warte 1,6 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 czerwiec 2022 18:41

Sobotnie wydarzenie przejdzie do historii – buddyjska fundacja Tzu Chi na terenie katolickiej Bazyliki św. Wincentego A'Paulo w Bydgoszczy przekazała 800 bonów do popularnej w Polsce sieci handlowej dla uchodźców z Ukrainy, którzy w dużej mierze są wyznawcami prawosławia. To wydarzenie pokazuje, że w obliczu wojny religie wydające się od siebie różne, potrafią współpracować.

 

Fundacja Tzu Chi ma swoją główną siedzibę w Tajwanie, w maju bony przekazywane były w Poznaniu, w ostatnią sobotę Ukraińcy obdarowani zostali natomiast w Bydgoszczy. Każdy z rozdanych bonów pozwala na zrobienie zakupów na kwotę 2 tys. zł, co dla osób, które pozostawiły swój dobytek i w Polsce zaczynają tak naprawdę bez niczego, będzie na pewno ważnym wsparciem. Listę 800 osób sporządzono we współpracy z bydgoskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, stąd też ta pomoc trafi do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

 

 

 

Działania Tzu Chi w Bydgoszczy wsparł m.in. bydgoski samorząd oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Błonia. Było to przede wszystkim wsparcie logistyczne. Przekazanie pomocy było też możliwe dzięki życzliwości proboszcza Bazyliki ks. Sławomira Bara.

 

Tajwan do Europy dzieli spora odległość, stąd też Tajwańczycy starają się wspierać Ukraińców przez pomoc humanitarną. Tajwańczycy podobnie jak Ukraińcy od dłuższego czasu żyją w zagrożeniu, bowiem zdaniem analityków istnieje ryzyko inwazji Chin na ten kraj.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: