Jesteś tutaj: Home

Niemal cała opozycja podpisała porozumienie w sprawie pilnowania uczciwości wyborów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 czerwiec 2022 22:03

Dzisiaj – 4 czerwca – przypada 33 rocznica pierwszych wolnych wyborów do Senatu, które zdecydowanie wygrała Solidarność. Na płycie Starego Rynku przedstawiciele partii opozycyjnych podpisali się pod wspólną deklaracją o kontroli przyszłorocznych wyborów, którą zainicjował Komitet Obrony Demokracji. Dzień wcześniej – w piątek – taką deklarację podpisali w Senacie liderzy partii opozycyjnych.

 

- W naszym kraju panuje zagrożenie demokracji – mówił przed podpisaniem tej deklaracji Roman Godlewski - Chcemy jako obywatele zorganizować się, aby przypilnować władze i wszystkie instytucje odpowiedzialne za przeprowadzenie wyborów.

 

W trosce o przyszłość i dobro Polski (…) wobec uzasadnianych obaw z prawidłowym ich przebiegiem zawieramy porozumienie o wspólnym przystąpieniu do obywatelskiej kontroli wyborów Komitetu Obrony Demokracji, aby przeciwdziałać możliwych nieprawidłowościom podczas przyszłych wyborów powszechnych – napisano w treści deklaracji.

 

Kontrola wyborów miałaby polegać przede wszystkim na skoordynowaniu desygnowania do każdej obwodowej komisji przez opozycję mężów zaufania, tak aby przypilnować sprawiedliwego liczenia głosów.

 

 

Deklarację podpisały na Starym Rynku: Platforma Obywatelska, Polska2050, Nowa Lewica, Partia Razem, Nowoczesna i Unia Europejskich Demokratów. W Senacie porozumienie podpisało też PSL, w Bydgoszczy jednak przedstawiciela tej formacji zabrakło, liderką struktur jest żona byłego posła Kukiz15 i Konfederacji, obecnie działacza Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro, stąd też pojawiły się okrzyki, że być może ,,mąż jej nie pozwolił”.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie