Jesteś tutaj: Home

Po dwóch latach powróci Ster na Bydgoszcz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 maj 2022 00:56
Po dwóch latach powróci Ster na Bydgoszcz Archiwum

Ster na Bydgoszcz wpisał się do kalendarza najciekawszych imprez nie tylko w Bydgoszczy, ale także w Polsce, a właściwie była to impreza miedzybarodowa, bowiem cześć uczestników przypływała z innych państw. Drugiej takiej imprezy w Polsce nie ma, za mniej więcej miesiąc odbędzie się XIII edycja Steru na Bydgoszcz.

 

Ostatni raz Ster na Bydgoszcz odbył się w 2019 roku, edycja w 2020 roku została odwołana, po tym gdy do Polski dotarl wirus COVID-19. Trzeba pamiętać, że przygotowanie do Steru na Bydgoszcz trwają kilka miesięcy, dlatego potrzebna jest w miarę stabilna i przewidywalna sytuacja epidemiczna. Stąd też dopiero w 2022 roku Ster na Bydgoszcz powróci. XIII edycja odbędzie się 25 i 26 czerwca.

 

Centrum Steru na Bydgoszcz jest Wyspą Młyńska, ale impreza obejmuje swoim zasięgiem niemal całe centrum Bydgoszczy. To także szereg lubianych przez mieszkańców i gości imprez towarzyszących jak wyścigi na jednostkach zbudowanych z materiałów z recyclingu.

 

 Jak zawsze Bydgoskiemu Festiwalowi Wodnemu towarzyszą koncerty. Na scenie usłyszymy zespoły szantowe m.in. Trzy Majtki i Orkiestrę Samantę, nie zabraknie innych przedstawicieli sceny muzycznej, takich jak: Tadeusz Seibert, Alicja Szemplińska oraz Michał Szczygieł. Na MS Łokietek przy nabrzeżu Wyspy Młyńskiej wystąpi  orkiestra dęta ze Szkoły Żeglugi Śródlądowej z Nakła, a półfinalista 10. edycji Mam Talent Kamil Skicki da wyjątkowy koncert na harfie laserowej - zapowiada Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022