Jesteś tutaj: Home

Są pierwsze sygnały, że ruch turystyczny zaczyna się odbijać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 maj 2022 00:29
Są pierwsze sygnały, że ruch turystyczny zaczyna się odbijać Fot: Paweł Zielke

Ostatnie dwa lata były trudne dla branży turystycznej właściwie na całym świecie, przed tygodniem opublikowaliśmy raport o gościach zagranicznych w 2021 roku, z którego wynika, że w stosunku do 2019 roku ruch turystyczny znacznie spadł. Maj bieżącego roku, który jeszcze się nie skończył, daje nadzieję, że rok 2022 pozwoli nam się odbić i zbliżyć do poziomu z 2019 roku.

Wczoraj obradowała Komisja Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, głównym punktem posiedzenia była sytuacja w turystyce – Weekend majowy pokazuje, że jest lepiej – przyznał Leszek Woźniak, kierownik Bydgoskiego Centrum Informacji – W naszym Centrum Informacji mieliśmy w ten weekend około 1,5 tys. osób – poinformował.

 

To spora liczba, w praktyce w BCI zlokalizowane przy Starym Rynku non stop ktoś przebywał o korzystał z usług, czego nie doświadczano od bardzo dawna. Sporo osób skorzystało też z rejsów tzw. Tramwajem wodnym, który na przełomie kwietnia i maja zainaugurował sezon – Mamy nadzieję, że ten rok będzie lepszy i zbliżymy się do wyniku z 2019 roku, który był najlepszy – podkreśla Woźniak.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: