Jesteś tutaj: Home

Otwarto oferty na przebudowę zachodniego mostu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Oferty powyżej planowanego budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 maj 2022 16:27
Otwarto oferty na przebudowę zachodniego mostu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Oferty powyżej planowanego budżetu Fot: ZDMiKP

Mosty biegnące wzdłuż ulicy Armii Krajowej, którym od kilku tygodni decyzją Rady Miasta patronuje legendarny kurier Powstania Warszawskiego Jan Nowak Jeziorański powstały w 1984 roku, z biegiem lat ich konstrukcja ulegała degradacji, przestały też spełniać wymogi współczesnego transportu. Przed dwoma laty zakończyła się modernizacja wschodniego mostu, teraz pora wyremontować zachodni.

Dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otworzył oferty w przetargu, który ogłoszony został 28 marca. Oferty wahają się od blisko 29 mln zł w przypadku najtańszej oferty Mostostalu Kielce, do blisko 39 mln zł sopockiej firmy. Łącznie zainteresowanie przebudową mostu w tym postępowaniu wyraziło pięć podmiotów. Budżet planowany przez drogowców na to zadanie to 25 mln zł.

 

Najtańsza oferta jest zatem o blisko 4 mln zł droższa, ale zważywszy na wahania na rynku spowodowane inflacją, raczej trzeba było na taki scenariusz być przygotowanym.

 

Rząd dofinansuje

W ubiegłym tygodniu rząd rozdzielił 316 mln w ramach subwencji ogólnej na drogi samorządowe, do województwa kujawsko-pomorskiego z tej puli trafi 11,5 mln zł, z czego najwięcej ponad 7,3 mln zł na przebudowę tego wiaduktu. Oznacza to, że bydgoski samorząd nawet wybierając ofertę powyżej planowanego budżetu, dzięki temu dofinansowaniu może zapłacić i tak mniej niż planował.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022