Jesteś tutaj: Home

Lewica w Święto Pracy apeluje o dogadanie się rządu z Brukselą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 maj 2022 14:00

1 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy m.in. na pamiątkę ustanowienia 8-godzinnego dnia pracy, co ponad 100 lat temu było wielkim przełomem. To święto stało się też tożsamością Lewicy, dla której jest to jeden z najważniejszych dni w roku. Starą już tradycją na Placu Wolności w Bydgoszczy odbył się lewicowy więc 1-majowy.

- W dniu tym oddajemy hołd wszystkim tym, którzy tworzą nowe wartości, są ludźmi pracy. Pracują na rzecz dobrej przyszłości z jednej strony swojej własnej, ale też naszego kraju Polski – mówił poseł Jan Szopiński. Jego wystąpienie w dużej mierze było poświęcone innemu wydarzeniu, a mianowicie 18-tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Szopiński przypomniał, że to za rządów Lewicy Polska weszła do Unii Europejskiej, a rok wcześniej Polacy w referendum wyrazili na to zgodę.

 

- Kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej podpisywaliśmy dokumenty, w których zobowiązywaliśmy się, że będziemy przestrzegać praw, że będziemy członkiem rodziny europejskiej, która ma zasady, która pewne prawa, ale przede wszystkim ma jeden najważniejszy element – jest wolnością! – mówił parlamentarzysta Lewicy na Placu Wolności - Dzisiaj mamy kilkunastu polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy mówią nie dla Unii Europejskiej, którzy mówi nie pieniądzom, które tam są.

 

Szopiński zaapelował do rządzących o zmianę postawy, aby chociażby setki miliardów zablokowane w ramach Krajowego Programu Odbudowy trafiły do Polski - Dzisiaj apelujemy z tego miejsca do polityków Zjednoczonej Prawicy. Polska czeka na pieniądze z Unii Europejskiej. Polska czeka na to, aby mogły się rozwijać nasze wsie, miasta i przedsiębiorstwa.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022