Jesteś tutaj: Home

Sygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 maj 2022 00:09
Sygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy Fot: UMB

W lutym na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec uruchomiona została sygnalizacja świetlna, zabiegali o to mieszkańcy Opławca, bowiem ulica Koronowska to dzisiaj jedno ze skomunikowań Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy to poprawiło bezpieczeństwo, dlatego drogowcy pilnie mają się zastanowić jak to poprawić.

Sygnalizacja nie jest zbyt dobrze widoczna dla kierowców wyjeżdżających zza zakrętu od strony Tryszczyna. Wymusza to na nich w przypadku czerwonego światła gwałtowne hamowanie, co może skończyć się niebezpiecznie.

 

Problem w interpelacji podnosi wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler. Postuluje on, aby przed zakrętem, jakieś 100 metrów przed światłami, postawić znak ostrzegający o sygnalizacji. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz w ubiegłym tygodniu poinformował, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w trybie pilnym zajmie się tym problemem.

 

Przed uruchomieniem świateł pojawiły się postulaty, że lepszym rozwiązaniem byłaby budowa ronda turbinowego. Ratusz nie zdecydował się jednak na to rozwiązanie z uwagi na wyższe koszty, w tym konieczność odkupu działek.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie