Jesteś tutaj: Home

Jutro radni mają zabrać stanowisko w sprawie nieprawidłowości w przedszkolu ,,Wróżka”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 kwiecień 2022 06:49

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola ,,Wróżka” w Białych Błotach uważają, że dyrekcja ma przyzwalać m.in. na znęcanie się na wychowankami oraz zgadzać się na ograniczanie ich wolności. Skarżyć na sytuację w przedszkolu miał się też pracownik tej placówki. Sprawą w trybie ekspresowym zajęła się Komisja ds. petycji Rady Gminy.

Jak czytamy w stanowisku komisji, jej członkowie już właściwie o winie dyrektor przedszkola przesądzili. Stanowisko uznające jej winę komisja przyjęła we wtorek 19 kwietnia. Pada w nim jednoznaczne stanowisko, że miało zostać naruszone ,,dobro dziecka”. Jutro (26 kwietnia) o przyjęciu lub odrzuceniu tego stanowiska zdecyduje na zdalnym posiedzeniu Rada Gminy w Białych Błotach. Komisja ds. petycji wnosi o zawieszenie dyrektor w czynnościach służbowych, do czasu wyjaśnienia sprawy przez odpowiednie organy.

 

Nie będzie to jedyna uchwała jaką zajmą się jutro radni. Druga dotyczyć będzie sporu pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej z jej kierownikiem. Padały zarzuty naruszenia uprawnień, w tym próbując bez podstaw zwolnić pracownika. Komisja ds. Petycji staje po stronie pracownika, jednocześnie obwiniając kierownik o nadużycia. Nad tym stanowiskiem również jutro zagłosują radni.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie