Jesteś tutaj: Home

Posypały się mandaty także dla rowerzystów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 kwiecień 2022 00:10
Posypały się mandaty także dla rowerzystów Fot: KWP Bydgoszcz

W czwartek na terenie Bydgoszczy policjanci przeprowadzili akcję ,,Bezpieczny Rowerzysta”, której celem było zwrócenie uwagi na wykroczenia popełniane wobec rowerzystów i przez nich samych. Posypało się kilkaset mandatów.

 

Łącznie tego dnia w Bydgoszczy policjanci ujawnili ponad 500 wykroczeń, z czego 355 popełnili rowerzyści. Ich największym grzechem okazała się jazda po chodniku oraz co bywa wyjątkowo niebezpieczne, przejeżdżanie po przejściach dla pieszych. Zgodnie z przepisami rowerzysta chcąc skorzystać z przejścia (jeżeli nie jest ono połączone z przejściem rowerowym), powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić rower. Nie wiemy ile dokładnie wykroczeń tego typu popełniono oraz w ilu wypadkach policjanci zdecydowali się na mandaty.

 

Inne wykroczenia na które zwracają uwagę policjanci, to rozmawianie przez telefon w czasie jazdy, niesygnalizowanie zamiaru wykonania manewru skrętu oraz zły stan techniczny roweru – za to też grożą kary. Jeżeli chodzi o wykroczenia wobec rowerzystów, to głównie policjanci ujawniali nieustąpienie rowerzystom pierwszeństwa, gdzie im ono przysługuje.

 

Policjanci apelują do cyklistów, bowiem oni obok pieszych są najbardziej narażeni na ciężkie skutki wypadków i kolizji.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie