Jesteś tutaj: Home

Na bydgoskie ulice wjadą elektryczne rowery

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 kwiecień 2022 13:44
Na bydgoskie ulice wjadą elektryczne rowery Fot: ZDMiKP

Rowery elektryczne nie są niczym nowym, ale na pewno nową rzeczą będzie wprowadzenie wypożyczalni rowerów elektrycznych – z jednej strony to coś nowego i możliwość wypożyczenia roweru elektrycznego bez konieczności płacenia, z drugiej obawa, że będą one niekiedy sprawiać problemy jak wypożyczane elektryczne hulajnogi. Usługa uruchomiona zostaje dzisiaj – 23 kwietnia.

Usługę w Bydgoszczy uruchamia Bolt, na początek będzie to 100 rowerów, a jak usługa się sprawdzi nawet 300. Minuta wypożyczenia kosztuje 50 groszy, podobnie jak w przypadku elektrycznych hulajnóg rowery aktywujemy za pomocą specjalnej aplikacji. Nie będzie zatem jak w przypadku Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego (bezpłatnego do 20 minut) stacji rozsianych po mieście.

 

Przykład hulajnóg pokazuje, że nie zawsze są one pozostawiane w sposób niezawadzający np. przechodniom lub psujący miejską estetykę. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przypomina, że za źle zaparkowaną hulajnogę lub rower pobierana jest opłata w kwocie 128 zł za usunięcie jednośladu. Ewentualną karą obciążony zostałby Bolt, który może ją jednak później wyegzekwować od użytkownika.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie