Jesteś tutaj: Home

,,W tej chwili rzeczywiście koronawirus jest w odwrocie”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 20 kwiecień 2022 17:55

Temat pandemii COVID-19 zszedł w Polsce na dalszy plan, wiosna przynosi jednak spadki zakażeń. W Bydgoszczy gościł w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, główny powód jego wizyty to podziękowanie tym wszystkim, którzy przez ostatnie dwa lata mieli ogromny wkład w ograniczanie rozpowszechniania się wirusa, w falach gdy śmiertelność była znacznie wyższa.


W Urzędzie Wojewódzkim wiceminister zdrowia dziękował m.in. pracownikom służby zdrowia, policjantom, pracownikom sanepidu, urzędnikom, a także strażakom – Cisi bohaterowie – tak mówił o nich wiceminister Kraska.

 

 

- W tej chwili rzeczywiście koronawirus jest w odwrocie, jesteśmy już poza kolejną falą. Chcemy wracać do normalności i zapomnieć o koronawirusie, myślę że jednak zawsze on z nami pozostanie w mniejszym czy większym stopniu – ocenił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

 

W jego opinii województwo kujawsko-pomorskie poradziło sobie bardzo dobrze w pandemii, jednocześnie wsparcie jakie przeznaczono na modernizację kujawsko-pomorskich szpitali będzie służyć dalej pacjentom.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica