Jesteś tutaj: Home

,,,Świętujmy Wielkanoc z nadzieją” - życzenia od prymasa Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 16 kwiecień 2022 10:34

- Wielkanoc to święta nadziei – mówi w specjalnie nagranych do Polaków życzeniach, abp. Wojciech Polak, prymas Polski - Szukaliśmy tej nadziei w czasie szalejącej pandemii, pośród tylu obaw i wylanych łez. Wypatrywaliśmy nadziei pośród choroby, izolacji, samotności, śmierci i zachowaliśmy ją – nadzieję i wiarę, że Bóg nas nie opuszcza.


- Dziś też szukamy i wypatrujemy nadziei. W obliczu bezrozumnego barbarzyństwa, jakiego doświadcza naród ukraiński, pośród cierpienia i śmierci tak wielu niewinnych ludzi, znów wyglądamy i szukamy nadziei. Nadziei, że zniszczenie i śmierć nie mają ostatniego słowa, że po najciemniejszej nocy znów ujrzymy światło, a miłość i życie zwyciężą – mówi dalej abp. Polak, będący jednocześnie ordynariuszem archidiecezji gnieźnieńskiej - Świętujmy, bo przez śmierć do życia przeszedł Ten, który więcej nie umiera, który sam jest Życiem i Miłością. Świętujmy, bo my wszyscy ochrzczeni, w czasie chrztu świętego, przeszliśmy wraz z Nim ze śmierci do życia. Jesteśmy więc ludźmi nadziei.

 

 

- Dlatego nie bójcie się – tymi słowami Zmartwychwstały Jezus przemówił do kobiet, które w niedzielny poranek przyszły do grobu, by namaścić Jego ciało. Nie bójcie się – to słowa skierowane także do nas, właśnie dziś, pośród zamętu i niepokoju świata - zwraca się do wiernych prymas Polski.