Jesteś tutaj: Home

Miasto sfinansuje badania KTG ciąży w warunkach domowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 kwiecień 2022 08:13

W Bydgoszczy ruszy Centrum Monitoringu Położnictwa, w ramach którego ciężarnym po 30 tygodniu ciąży będzie udostępniane urządzenie do badań w warunkach domowych KTG Cerebits, które będzie znajdowało się pod stałym nadzorem Centrum Monitoringu Położnictwa.

Wyniki badań telemetrycznie będą przekazywane do lekarza prowadzącego ciąże. Gdy takie badanie wykaże niepokojące sygnały, wówczas kobieta natychmiast otrzyma skierowanie do najbliższego szpitala. Celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa ciąży.

 

- Miasto Bydgoszcz przystępuje do nowego programu profilaktycznego dla kobiet w ciąży. Program zadba o zdrowie kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci, w warunkach domowych. Zawarta umowa opiewa na 100 tysięcy złotych, która pokryje koszt 100 badań. Z tą inicjatywą do prezydenta Rafała Bruskiego wystąpił miejski radny Szymon Wiłnicki – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta.

 

Tego typu nadzór szczególnie jest istotny w sprawie ciąży podwyższonego ryzyka – ciąży cukrzycowych czy po 40 roku życia.

 

Jak się zgłosić?
Kobiety w ciąży mogą się zgłaszać telefonicznie do Biura Zdrowia urzędu miasta:

Po podaniu adresu e-mailowego otrzymasz wniosek, który należy wypełnić. Po weryfikacji przesyłany zostanie  kod dostępu do rejestracji na stronie Carebits. W ciągu kilku dni otrzymasz pocztą lub kurierem urządzenie KTG.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie