Jesteś tutaj: Home

Winnickie media dziękują bydgoszczanom za pomoc humanitarną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 kwiecień 2022 12:46
Winnickie media dziękują bydgoszczanom za pomoc humanitarną Fot: vinbazar.com

W czwartek 31 marca na ukraińskim portalu Vinbazar.com (cytowaliśmy go już na Portalu Kujawskim) ukazała się publikacja o kolejnym transporcie pomocy humanitarnej, który przyjechał z Bydgoszczy. Gdyby nawet nie wspomniano o naszym mieście, to każdy czytelnik zauważy to po naklejkach na zdjęciach darów.

 

Pokazuje to jak pomimo odległości powyżej tysiąca kilometrów, internet pozwala nam z Bydgoszczy zobaczyć, że pomoc od nas dociera do potrzebujących. Za dary bydgoszcanom w publikacji dziękuje mer Winnicy Serhij Morgunow wskazując, że uzyskiwana pomoc pozwala zachować pomoc w mieście. Dary wyjechały z Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

 

Winnica nie leży bezpośrednio na froncie, ale miasto to było już ostrzeliwane. Z Winnicy jest natomiast dystrybuowana pomoc, także ta która płynie z Bydgoszczy, do miast bezpośrednio na linii frontu. Winnica podobnie jak inne miasta centralnej Ukrainy boryka się też z dużą liczbą uchodźców, którzy uciekli z linii frontu, co jest dla władz tego miasta ogromnym wyzwaniem.

 

Po raz trzeci w mediach z Winnicy pojawia się informacja o transporcie pomocy z Bydgoszczy. Tym razem nie ma wzmianki o wadze palet, do połowy marca możemy natomiast napisać, że do Winnicy przyjechało z Bydgoszczy ponad 45 ton darów. Jest to też ciekawostka, bowiem w Polsce nikt nie waży pomocy humanitarnej, gdy pojawiają się informacje o wadze to już bezpośrednio ze strony ukraińskiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie