Jesteś tutaj: Home

Będą zmiany w prezydium Rady Miasta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 marzec 2022 12:41

Dzisiaj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd desygnowany przez Nową Lewicę. Jak się dowiadujemy to efekt wewnętrznych ustaleń w tej formacji. Drozd dokończy kadencję jako szeregowy radny, najprawdopodobniej zostanie przewodniczącym komisji edukacji.

Zgodnie ze statutem Miasta Bydgoszczy wakat będzie musiał zostać uzupełniony poprzez tajne głosowanie, istnieje szansa, że odbędzie się ono na jutrzejszej sesji Rady Miasta. Najprawdopodobniej kluby Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy zgłoszą na to stanowisko radną Annę Mackiewicz, w przeszłości zastępce prezydenta Bydgoszczy.

 

W tej kadencji Mackiewicz była szeregową radną, stąd też w Nowej Lewicy uznano, że powinna nastąpić rotacyjna zmiana na funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

 

Nie pierwsza rotacja w tej kadencji

Kilka miesięcy temu z funkcji wiceprzewodniczącego zrezygnował radny Szymon Wiłnicki, po czym radni wybrali na tę funkcję Joannę Czerską-Thomas. Oboje mandaty radnych zdobyli z listy Koalicji Obywatelskiej, przy czym Wiłnicki związany jest z formacją Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej, natomiast Czerska-Thomas z Nowoczesnej. Już na początku kadencji uzgodniono, że w połowie kadencji dojdzie między nimi do rotacji.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie