Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz przymierza się do udzielenia wsparcia finansowego dla Krzemieńczuka i Czerkasów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 marzec 2022 00:21

Uchwalona przed dwoma tygodniami przez parlament specustawa ułatwia przekazywanie pomocy finansowej przez polskie samorządy, samorządów z innych państw. Te przepisy powstały z myślą o objętej wojną Ukrainie. Jest wstępny plan, aby Bydgoszcz do dwóch miast partnerskich w Ukrainie przekazała po 100 tys. zł.

Pomoc finansowa wciąż jest najbardziej trafną, bowiem w przeciwieństwie do pomocy rzeczowej nie ma problemów logistycznych z jej dostarczeniem oraz ryzyk z tym związanych. W porządku obrad środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy znajduje się punkt w sprawie przekazania po 100 tys. zł pomocy dla Krzemieńczuka i Czerkas. Są to kwoty symboliczne więc nie powinny w sposób odczuwalny obciążyć bydgoskich finansów. Póki co Krzemieńczuk i Czerkasy są oddalone od linii frontu, mieszkańcy żyją jednak w poczuciu zagrożenia, że w niedalekiej przyszłości mogą spotkać ich miasta bombardowania.

 

Jednocześnie wciąż trwa internetowa zbiórka koordynowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy – do tej pory bydgoszczanie wpłacili prawie 48 tys. zł.

 

Do obu miast z Bydgoszczy jechała też pomoc humanitarna. Do tej pory ukraińskie portale poinformowały, że do Winnicy dotarło z Bydgoszczy ponad 45 ton. pomocy humanitarnej. Następnie z Winnicy były dystrybuowane na linie frontu m.in. do Kijowa i Charkowa.

 


Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

 
 
 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie