Jesteś tutaj: Home

Estakadę tramwajową zasłonią ekrany akustyczne. Zabiegali o to mieszkańcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 marzec 2022 06:50
Estakadę tramwajową zasłonią ekrany akustyczne. Zabiegali o to mieszkańcy Fot: UMB

Miejska spółka Tramwaj Fordon podpisała umowę z wykonawcą na budowę ciągu 152 metrowego ekranów akustycznych, które mają tłumić hałas generowany na estakadzie tramwajowej do Fordonu, przy węźle Bydgoszcz – Wschód. Zabiegali o to od wielu lat okoliczni mieszkańcy.

Przejeżdżające po estakadzie tramwaje powodują uciążliwości dla mieszkańców ulic: Harcerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej. Mieszkańcy podejmowali szereg zadań od pisania petycji po wystąpienie na sesji Rady Miasta. Najskuteczniejszym działaniem okazało się jednak zgłoszenie projektu do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, gdzie uzyskali spore poparcie w głosowaniu mieszkańców, tym samym ich projekt trafił do realizacji. Można powiedzieć zatem, że mieszkańcy zdecydowali demokratycznie. Chwilę to trwało, ale spółka Tramwaj Fordon znalazła wykonawcę i podpisano już umowę z wykonawcą.

 

Ekrany akustyczne będą kosztować ok. 350 tys. zł. Co prawda generowany przez tramwaje hałas mieści się w ustawowych normach, to jest on na pewno uciążliwy dla mieszkańców. Wkrótce ma się to zmienić.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie