Jesteś tutaj: Home

Bydgoska elektociepłownia z ważną decyzją środowiskową. Pozwoli ona odejść węgla

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 marzec 2022 00:18
Bydgoska elektociepłownia z ważną decyzją środowiskową. Pozwoli ona odejść węgla Fot: PGE EC

Gaz w porównaniu z węglem jest znacznie bardziej ekologicznym paliwem, dlatego PGE Energia Cieplna chce przestawić elektrociepłownie na Jachcicach na paliwo gazowe. Jest plan, aby kotłownia gazowa o mocy 40 MW w Elektrociepłowni Bydgoszcz EC I rozpoczęła pracę już w grudniu, czyli w najbliższym sezonie grzewczym.

Kilka dni temu PGE Energia Cieplna uzyskała prawomocną decyzję środowiskową dla budowy kotłowni wodnej gazowej, co pozwoli wkrótce ruszyć z tą inwestycją.

 

Szacuje się, że realizacja tej inwestycji ograniczy emisję NOx czterokrotnie, zaś dwutlenku węgla o połowę.

 

– Uzyskana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę kotłowni gazowej w jednej z dwóch jednostek bydgoskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, daje nam zielone światło do rozpoczęcia kolejnego etapu prac. Nowa kotłownia to ważna dla miasta inwestycja, która będzie produkować ciepło w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska, a także stworzy warunki do zaopatrzenia w przyszłości nowych odbiorców ciepła z terenu Bydgoszczy – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

 

Jednym z elementów tej inwestycji będzie przyłączenie bydgoskiej elektrociepłowni do systemu gazowego. Docelowo PGE Energia Cieplna chce całkowicie w bydgoskiej elektrociepłowni zrezygnować z węgla. Komisja Europejska zgodziła się uznać paliwo gazowe jako przejściowe, które przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022