Jesteś tutaj: Home

Festyn miał pomóc Ukraińcom zaaklimatyzować się w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 13 marzec 2022 21:05
Festyn miał pomóc Ukraińcom zaaklimatyzować się w Bydgoszczy Fot: Robert Sawicki / UMB

Każdego dnia do Bydgoszczy przybywają kolejni uchodźcy z Ukrainy, po pierwszym oddechu wielu naszych gości będzie chciało rozejrzeć się za pracą, być może też skorzystać ze służby zdrowia. Temu wszystkiemu służyć miał niedzielny koncert ,,Jesteśmy z wami!” zorganizowany przez fundację ,,Chcę Pomagam”.

 

Przez kilka godzin można było na Wyspie Młyńskiej posłuchać polskich i ukraińskich artystów, którzy wystąpili za darmo. W tym samym czasie, po sąsiedzku w Młynach Rothera działał duży punkt konsultacyjny, swoje oferty przedstawiały agencje pracy, można było też uzyskać porad medycznych lub zaszczepić się przeciwko COVID-19. Każdy Ukrainiec, który znalazł się w nowej polskiej rzeczywistości mógł przyjść i po prostu w swoim języku zapytać o istotne dla swojego pobytu kwestie. Dla najmłodszych na ten czas przygotowano szereg zabaw.

 

 

 

Radny Ireneusz Nitkiewicz informuje, że w czasie tego wydarzenia do puszek wolontariusze zebrali około 25 tys. zł, które zostaną przekazane na pomoc dla Ukraińców.

 

Wydarzenie organizowała fundacja, ale wiele osób i instytucji dołożyło swoją cegiełkę, w tym Miasto Bydgoszcz jako partner. Było to trochę działanie spontaniczne, ale wydaje się, że udało się osiągnąć zamierzony efekt.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022