Jesteś tutaj: Home

Kolejne tony pomocy z Bydgoszczy dotarły do Winnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 marzec 2022 13:29
Zdjęcie z załadunku - 8 marca Zdjęcie z załadunku - 8 marca

We wtorek pokazywaliśmy pracę wolontariuszy w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczy,, akurat wtedy ładowane były dwa tiry, które miały pojechać do Winnicy w środkowej Ukrainie. W piątek wieczorem ukraiński portal 20minut.ua poinformował, że z Bydgoszczy przyjechało 25 ton pomocy humanitarnej. To kolejny dowód na to, że praca wolontariuszy w regionie jest bardzo potrzebna.

 

Na portalu 20minut.ua o przywiezieniu 25 ton darów z Bydgoszczy, przy współpracy z fundacją EMIC, informuje burmistrz Winnicy Serhij Morgunow. W paletach z Bydgoszczy znalazła się przede wszystkim żywność, widoczne są na zdjęciach ziemniaki, Ukraińcy informują też o artykułach higienicznych. Wysyłane były z Bydgoszczy też leki.

 

Burmistrz Morgunow zaznacza, że to drugi transport z Bydgoszczy. O pierwszym pisaliśmy kilka dni temu, wówczas do Winnicy dojechał 20 ton. pomocy humanitarnej.

 

- To nas motywuje, bo cieszymy się, ze pomoc trafia bezpośrednio do najbardziej potrzebujących, czyli tych co są w Ukrainie i są na froncie. Cieszą nas takie informacje, że ta pomoc jest realna, jest fizyczna i jest bardzo potrzebna, bo najgorsze jest to, że wolontariusze i darczyńcy się angażują, a ta pomoc może nie docierać, może być przejmowana przez wrogie siły, przez nieuczciwych ludzi, a tu wiemy i mamy pewność, że dotarło do najbardziej potrzebujących – powiedział nam we wtorek radny Jakub Mikołajczak, który zaangażowany jest w wolontariat. Wówczas Winnica informowała o dotarciu pierwszego 20-tonowego transportu.

 

8 marca Bydgoszczcz:

 

 

11 marca Winnica (źródło 20minut.ua)

 

 

 

Nasz reportaż z 8 marca:

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022