Jesteś tutaj: Home

Radny apeluje do mieszkańców o zaangażowanie w wolontariat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 marzec 2022 22:25

Ostatnie dwa tygodnie pokazywaliśmy jak każdego dnia setki wolontariuszy angażuje się w Bydgoszczy w pomoc dla Ukraińców. Wszystko wskazuje na to, że pomoc będzie potrzebna jeszcze przed dłuższy czas, a powoli widoczne są sygnały, że potencjał do pomagania zaczyna wygasać. Radny Jakub Mikołajczak, zaangażowany osobiście w wolontariat w Centrum Targowo-Wystawienniczym apeluje do mieszkańców, aby zastanowić się, czy w najbliższy weekend nie odwiedzić tego miejsca z rodzinami.

 

- Chciałbym wierzyć, że jesteśmy w półmetku, czy pod koniec, ale niestety wydaje nam się, że jesteśmy na początku tej akcji – mówił radny Jakub Mikołajczak - Wielu wolontariuszy już jest fizycznie wykończonych, niektórzy stracili możliwość wzięcia dodatkowych dni wolnych od pracy.


Przytoczył on historię jednego wolontariusza, co specjalnie pojechał oddać krew, za co przysługuje dzień wolny od pracy, aby móc dalsza część dnia spożytkować na pracę w BCTW.

 

W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przyjmowane są codziennie do godziny 20:00 dary od bydgoszczan, które następnie są segregowane i pakowane na palety. Palety ładowane są na tiry, skąd wyruszają już na Ukrainę. Inna część darów jest wydawana Ukraińcom przebywającym w regionie.

 

- Dlatego proszę bydgoszczan, bydgoszczanek, mieszkańców Metropolii Bydgoszczy, aby zastanowić się, czy w ten weekend może warto z rodzinami wyjechać do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego i nam pomóc – zaapelował Mikołajczak.

 


Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

 
 
 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.