Jesteś tutaj: Home

Sześć firm chce opracować koncepcję poprowadzenia ścieżki rowerowej wzdłuż Fordońskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 marzec 2022 15:08
Sześć firm chce opracować koncepcję poprowadzenia ścieżki rowerowej wzdłuż Fordońskiej Fot: Bogusław Białas

W ostatnim czasie można zauważyć, ze w Fordonie w kilku miejscach powstaje infrastruktura rowerowa. Są to pierwsze prace, bydgoscy drogowcy planują bowiem w dłuższej perspektywie zbudować ścieżki rowerowe od Siernieczka do Starego Fordonu oraz dodatkowo wzdłuż ulicy Kasztelańskiej. Dzisiaj otwarto oferty w przetargu na opracowanie Koncepcji Programowo-Funkcjonalnej.

 

Jednym z wyzwań będzie budowa kładki pieszo-rowerowej nad linią kolejową nr 201, nieopodal ulicy Sochaczewskiej. Nad tą linią kolejową biegnie ulica Fordońska, ale nie zawiera ona chodnika, stąd też co do zasady piesi są w tym miejscu uziemieni. Rozwiązanie przyszłościowe tego problemu ma pomóc zlecane KPU. Wykonawca oprócz opracowania kilku wariantów formuły kładki, będzie zobowiązany uzyskać uzgodnienia z PKP PLK na budowę kładki.

 

Fordońska nad linią nr 201 nie posiada nawet infrastruktury pieszej  / Fot: GoogleSteetView

 

Opracowanie zakłada również opracowanie nowej koncepcji skrzyżowania, już z elementami infrastruktury rowerowej Fordońska – Sochaczewska.

 

W przetargu wpłynęło sześć ofert od 291,6 tys. firmy JPPC Polska z Warszawy do ponad 588 tys. zł PBW Inżynieria z Wrocławia. ZDMiKP ogłosił że na to opracowanie planuje wydać nieco ponad 317 tys., a to kryterium spełnia tylko pierwsza oferta.

 

Obszar objęty oprcowaniem KPU / dokumentacja przetargowa

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie