Jesteś tutaj: Home

Pierwsi uchodźcy poszli do bydgoskich szkół

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 marzec 2022 06:16

Wyzwania przed którymi staje samorząd w czasie wojny w Ukrainie to nie tylko podstawowa pomoc humanitarna i zapewnienie miejsc do spania uciekającym przed wojną. Do Polski uciekają głównie kobiety i dzieci, tym drugim będzie trzeba zapewnić chociażby edukację, co wiąże się z wyzwaniem językowym. Pierwsze dzieci uchodźców do bydgoskich szkół już poszły.

 

W poniedziałek 7 marca został uruchomiony edukacyjny Punkt Informacyjny dla Uchodźców. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00 przy ulicy Sobieskiego 10b można uzyskać w języku polskim i ukraińskim informację o ofercie edukacyjnej bydgoskich szkół. Ze statystyk obejmujących poniedziałek dowiadujemy się, że w tym punkcie pojawiło się 20 rodziców, do bydgoskich szkół uczęszcza natomiast już 34 uczniów, dodatkowo 6 dzieci chodzi do przedszkoli.

 

Cały czas do Polski napływają nowi uchodźcy, a też edukacja nie jest tym zagadnieniem, które załatwia się w pierwszej kolejności, zatem w najbliższych dniach te liczby powinny znacznie wzrosnąć.

 

Z Edukacyjnym Punktem Informacyjnym można się skontaktować także telefonicznie: 785-122-701 oraz mailowo: epi@moen.edu.bydgoszcz.pl  (także w języku ukraińskim)

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022