Jesteś tutaj: Home

Drakońskie mandaty nie przekonują wszystkich do bezpiecznego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 marzec 2022 15:47
Jeden z ukaranych przypadków Jeden z ukaranych przypadków Mat: KWP Bydgoszcz

Na przejściach dla pieszych nie wolno wyprzedzań, nowy taryfikator mandatów przewiduje za to spory mandat, bo w kwocie ponad 1,5 tys. zł. Jak się okazuje na bydgoskich ulicach nie brakuje kierowców, którzy się tym nie przejmują, przyjdzie im jednak teraz za to zapłacić.

Bydgoska drogówka ujawniła wyniki czwartkowej kontroli (z 3 marca), gdy z wykorzystaniem dronów kontrolowano ulice: Kujawską, Konopnicką i Wojska Polskiego. Policjanci wychwycili aż 17 przypadków wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Zostali oni ukarani mandatami w kwocie 1,5 tys. zł lub policjanci skierowali do sądu wnioski o ukaranie, które mogą przynieść jeszcze wyższe kary.

 

Wyprzedzanie na pasach jest szczególnie niebezpieczne, bowiem pieszy widząc zatrzymujący się samochód czuje się na przejściu bezpiecznie, gdy inny pojazd będzie próbował wyprzedzać to może się skończyć tragicznie. Nie bez powodów policyjne kontrole są często dedykowane wykrywaniu tego naruszenia przepisów. Od kilku lat województwo kujawsko-pomorskie boryka się z wysoką liczbą ofiar śmiertelnych wśród pieszych, co zauważyła chociażby Najwyższa Izba Kontroli. W 2020 roku z raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że co czwarta ofiara śmiertelna wypadków w naszym województwie to pieszy.

 

Czwartkowa akcja pozwoliła policjantów wykryć również 10 przypadków przejechania na czerwonym świetle. Za to także posypały się kary.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022