Jesteś tutaj: Home

W Bydgoszczy diesel oscyluje w okolicy 7 zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 marzec 2022 09:08

6,95 zł za litr muszą płacić na bydgoskich stacjach Orlenu kierowcy tankujący standardowy diesel. Paliwo premium Verva diesel jet nieznacznie droższe i wynosi 6,99 zł za litr. Gdy ostatni raz pisaliśmy o cenach paliw – w piątek – diesel kosztował 6,50 zł, mamy zatem w ciągu kilku godzin wzrost o 45 groszy.

 

Pytanie jakie mogą zadawać sobie kierowcy, to czy przekroczona zostanie granica 7 zł za litr, a jak tak, to czy będą kolejne duże wzrosty? Prognoza portalu branżowego e-petrol.pl do 13 marca przewiduje, że ceny diesla powinny się wahać od 6,83 do 6,96 zł. Pokazują one, że w Bydgoszczy mamy jedne z najwyższych cen w kraju. Analitycy e-petrol.pl wprost dają do zrozumienia, że w kolejnych tygodniach musimy się i tak liczyć ze wzrostem cen paliwa.

 

Wpływ na wysoką cenę paliw w Polsce ma z jednej strony wysoka cena ropy naftowej spowodowana wojną na Ukrainie, która przekroczyła 115 dolarów za baryłkę oraz spadek wartości złotego w stosunku do dolara. Wojna na Ukrainie osłabiła wszystkie środkowoeuropejskie waluty.

 

Nie tak droga jak diesel jest popularna benzyna PB95 – w Bydgoszczy na Orlenie kosztuje ona 6,50 zł. W wersji premium Verva 6,74 zł za litr.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie