Jesteś tutaj: Home

Panattoni zbuduje w obszarze Bydgoszczy czwarty park logistyczny

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 marzec 2022 06:24
Panattoni zbuduje w obszarze Bydgoszczy czwarty park logistyczny Fot: Panattoni

Funkcjonujące w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym trzy parki magazynowo-dystrybucyjne Pannatoni posiadają łączną powierzchnie ponad 265 tys. metrów kwadratowych. Panattoni ogłosiło plan budowy czwartego parku, tym razem w Lisim Ogonem pod Bydgoszczą.

 

Do połowy bieżącego roku Panattoni chce oddać do użytku magazyn o powierzchni 65 tys. metrów kwadratowych. Łącznie ten park logistyczny ma mieć powierzchnię ponad 110 tys. metrów kwadratowych. Drugi z magazynów Panattoni buduje we współpracy z firmą specjalizującą się w produkcji zaawansowanych konstrukcji metalowych – Belma Accessories Systems.

 

- Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych – wyjaśnia Piotr Ślużyński Prezes Belma Accessories Systems.

 

Ostatnie miesiące to gwałtowny wzrost powierzchni magazynowej w Bydgoszczy i okolicach. Swoje obiekty buduje obecnie niemiecki sklep internetowy Zalando (wspomnieć warto, że wykonawca dla Zalando jest właśni Panattoni), do tego dochodzi spora inwestycja amerykańskiej grupy Hilwood w Przyłekach. Także Aldi w Lisim Ogonie chce zbudować swój punkt dystrybucyjny. Wynika to z jednej strony z przygotowań do budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń, co poprawi dostępność komunikacyjną obszaru, ale też - co podkreślają analitycy - planów buodwy terminalu intermodalnego Bydgoszcz - Emilianowo.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022