Jesteś tutaj: Home

Setki wolontariuszy przewijają się przez BCTW każdego dnia`

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 marzec 2022 20:38

Dary dla Ukraińców zarówno tych co uciekli przed wojną do Polski, ale też dla tych co pozostali (choć z uwagi na wojnę dostarczanie ich jest znacznie utrudnione) możemy zawozić codziennie w godzinach 10:00-20:00 do Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego w Myślęcinku. Nie ma tam chwili, aby nie pracowała ponad setka wolontariuszy, dziennie przez to miejsce przewija się kilkaset osób.

 

Pierwszym bydgoskim punktem logistycznym były Młyny Roterha, które funkcjonowały w sobotę i niedzielę, od poniedziałku wszystko przeniesiono do BCTW, które dysponuje większą przestrzenią i pozwala wykorzystać w załadunku na tiry wózki widłowe.

 

- Zbieramy dary od bydgoszczan i bydgoszczanek, dla rodzin potrzebujących na Ukrainie, ale też dla tych rodzin co tutaj przyjadą – wyjaśnia nam Dorota Glaza, dyrektor Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, instytucji która zarządza tym miejscem – Promujemy razem z Miastem, aby ci wolontariusze zgłaszali się do nas, ponieważ każde ręce do roboty się tutaj przydadzą. Jest ogrom pracy od 10 d0 20/


BCOPW zapewnia wolontariuszom ubezpieczenie oraz ciepły posiłek. O tym jak wygląda praca wyjaśnia nam szerzej jeden z wolontariuszy Ryszard Kimmel– Jesteśmy przypisywani do którejś sekcji – żywności, środków czystości, czy do ubrań – opisuje organizację pracę – Zasługą tej hali jest to, że mamy rampy do tirów i możemy artykuł owinięte na paletach zapakować w tiry.

 


 

 

- Ubrania są segregowane na męskie i żeńskie, dla dzieci, w kategoriach wzrostu i rozmiaru – tłumaczy nam. Sortowanie to główny element pracy wolontariuszy, a ze przez to miejsce przewijają się setki osób dziennie, pokazuje to jak wielki ogrom pracy jest do wykonania każdego dnia.

 

Zachęcamy do obejrzenia naszego wideoreportażu z BCTW.


Wolontariusze zajmują  jakąś połowę Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego, w drugiej połowie służby wojewody i Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą magazyn centalny dla kujawsko-pomorskiego, gdzie zwożone są dary zbeirane w miastach województwa, aby za pośrednictwem Agencji Rezerw Materiałowych były dostarczane na objętą wojną Ukrainę.

 


 

Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022