Jesteś tutaj: Home

Pracują nad rewolucją w skokach narciarskich. Domagają się wykluczenia Rosjan z Pucharu Świata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 marzec 2022 07:12

Sportowy świat nie patrzy z założonymi rękami na tragedię narodu ukraińskiego, kolejni sportowcy nie chcą rywalizować z Rosjanami, co dość wyraźnie pokazała piłkarska reprezentacja Polski, która odmówiła gry z Rosjanami.

Bydgoscy architekci z pracowni Archigeum pracują nad protypem tunelu aerodynamicznego, który ma zwiększyć bezpieczeństwo skoczków na najeździe. Wdrożeniem tego rozwiązania jest światowa federacja FIS. W lipcu odbyło się otwarcie kompleksu Średniej Krokwi, którą zaprojektowali architekci z Archigeum. Wczoraj architekci do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS zwrócili się jednak z inną sprawą, wyrazili oczekiwanie wykluczenia z zawodów Pucharu Świata Rosjan – Skoki narciarskie wywołują wielkie emocje wśród kibiców, jak i u samych zawodników, wymają przestrzegania zasad rywalizacji, zachowania szacunki i poszanowania godności dla konkurenta, człowieka zarówno na obiekcie sportowym jak i poza nim – piszą do siedziby FIS w Szwajcarii. Postawa wojsk rosyjskich ma jednak przeczyć tym zasadom.

 

Pochodzimy z Polski, kraju który podczas II wojny światowej doświadczył zbrodniczych aktów terroru i ludobójstwa na niespotykaną w historii skalę – piszą dalej wskazując na podobieństwo do działań Rosji na Ukrainie – Giną dzieci i ich rodzice. Reżim Putina na świat próbuje sprowadzić upiory, z którymi nasz kraj w przeszłości toczył najstraszliwsze boje.

 

List ten Archigeum opublikowało w poniedziałek rano, kilka dni później FIFA zdecydowała o wykluczeniu z rozgrywek piłkarskich reprezentacji Rosji i klubów rosyjskich, co pokazało, że presja ma sens. Być może tym śladem, po sygnale z Bydgoszczy, pójdzie też FIS.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.