Jesteś tutaj: Home

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze głównym centrum logistycznym pomocy dla Ukrainy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 luty 2022 12:26

Chęć wysyłania darów na Ukrainę wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego jest ogromna, problemem jest już jednak dostarczenie pomocy rzeczowej po ukraińskiej stronie granicy, gdzie trwają działania wojenne. Odpowiedzialność za dostarczanie pomocy na terytorium Ukrainy biorą na siebie polskie służby państwowe – wymaga to jednak odpowiedniej koordynacji z inicjatywami oddolnymi.

 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, po rozmowach z prezydentem Bydgoszczy zdecydował, że Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślecinku - Tam będzie zwożona potrzebna pomoc humanitarna z 23 punktów utworzonych w punktach powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego – wyjaśnia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Do tych 23 punktów pomoc humanitarną mogą dostarczać mieszkańcy regionu, służby wojewody wraz z Wojskami Obrony Terytorialnej i strażakami będą je przewozić do Bydgoszczy, skąd będą z kolei wysyłane transporty bezpośrednio do strefy przygranicznej.

 

Część Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego zajmują też bydgoscy wolontariusze, którym pomoc humanitarną mogą dostarczać mieszkańcy Bydgoszczy. W niedziele działali oni jeszcze w Młynach Rothera – o czym przygotowaliśmy reportaż – ale okazało się, że Młyny są zbyt małe do skali potrzeb. Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze dysponuje do tego dogodnymi warunkami.

 


Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022