Jesteś tutaj: Home

Bydgoski Kościół apeluje o modlitwy w intencji pokoju i Ukraińców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 luty 2022 10:06
Bydgoski Kościół apeluje o modlitwy w intencji pokoju i Ukraińców Fot: Diecezja Bydgoska

- Wszystkich moich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji pokoju i Narodu ukraińskiego w tak trudnym momencie, kiedy doświadcza On agresji ze strony Federacji Rosyjskiej – zwraca się do diecezjan bp. Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej.

– Przyzywajmy tego pokoju podczas Eucharystii, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, litanii, śpiewu Suplikacji – zachęca bp. Włodarczyk.

 

W dwóch diecezjalnych świątyniach – sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na bydgoskich Ogrodach oraz w Górce Klasztornej codziennie odbywają się „Noce walki o błogosławieństwo dla Polski”.

 

- Klękając przed Bogiem i Jego Matką, będziemy łączyć się z naszymi sąsiadami. Jeśli będzie taka potrzeba, proszę o otwartość serca w przyjęciu mieszkańców Ukrainy, którzy musieli opuścić swoją Ojczyznę – zaapelował bp Włodarczyk, zachęcając do wsparcia pomocowego za pośrednictwem Caritas Polska, przy zaangażowaniu Parafialnych Zespołów Caritas pod kierunkiem Caritas Diecezji Bydgoskiej.

 

W środę przypadnie Środa Popielcowa, która rozpocznie dla katolików czas Wielkiego Postu. Papież Franciszek zaapelował, aby ten dzień był poświęcony modlitwom o pokój.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie