Jesteś tutaj: Home

Rosja zaatakowała Ukrainę. W Polsce wezwania o zawieszenie sporów politycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 24 luty 2022 11:23
Rosja zaatakowała Ukrainę. W Polsce wezwania o zawieszenie sporów politycznych Fot: Facebook

Wojska rosyjskie przekroczyły granicę Ukrainy i rozpoczęły ostrzał ukraińskiego terytorium. Świat mówi o wojnie i agresji. W Polsce od rana pojawiają się apele o zawieszenie sporu politycznego. Dzisiaj w Bydgoszczy pod wieczór odbędzie się więc solidarności z Ukraińcami.

Sejm w czwartek obrady rozpoczął planowo, ale myśli posłów kierowane były na wschód - Wojna jest najbliżej Polski 1945 roku – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz - Oczekujemy w Polsce odpowiedzialności sił politycznych i obywateli.


- Wiemy doskonale, że w tak trudnym czasie jak jest wojna, bardzo istotne jest wspólne jednoczenie – wtórował wiceminister Grzegorz Puda.


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że zmienił się harmonogram dzisiejszych obrad, zrezygnowano m.in. z debaty o bezpieczeństwie ruchu drogowego, która przesunięta ma zostać na spokojniejszy czas. O godzinie 14 w Sejmie wystąpić ma premier Mateusz Morawiecki, który przedstawi informację o sytuacji międzynarodowej oraz zagrożeniom dla Polski, następnie odbędzie się parlamentarna debata.

 

Ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzeziński zapewnia, że Polska jest bezpieczna, w naszym kraju ma stacjonować około 10 tys. amerykańskich żołnierzy.

 

Z uwagi na sytuacje odwołano szereg konferencji prasowych, które nie są w tym momencie najważniejsze.

 

O godzinie 19:00 na Starym Rynku w Bydgoszczy odbędzie się manifestacja ,,Nie dla agresji Rosji na Ukrainę”.