Jesteś tutaj: Home

Pracownicy Opery Nova dostaną podwyżki. Dla samorządowców to była trochę sprawa honoru

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 21 luty 2022 06:54
Pracownicy Opery Nova dostaną podwyżki. Dla samorządowców to była trochę sprawa honoru Fot: Paweł Zielke

W listopadzie radni Sejmiku Województwa podnieśli sobie uposażenia, przy tej okazji wskazywaliśmy, że zanim politycy podniosą sobie diety, w pierwszej kolejności należałoby rozwiązać problem niskich płac w Operze Nova. Wówczas w dyskusji na sesji Sejmiku Województwa podniesiono problem płac, pojawił się jednak deklaracje zarządu, że problem może zostać rozwiązany. Kamieniem milowym może być porozumienie z piątku 18 lutego.

Z szacunków NSZZ Solidarność wynikało, że od stycznia na płacy minimalnej znajduje się ponad połowa kadry Opery Nova. Problem płacowy dotyczył również Filharmonii Pomorskiej.

 

W piątek jak informuje NSZZ Solidarność podpisano porozumienie z Zarządem Województwa, reprezentowanym przez marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Podpisanie porozumienia jest efektem długotrwałych rozmów i negocjacji z panem Marszałkiem, które zakończyły się kompromisem i wypracowaniem korzystnych dla pracowników rozwiązań. Oprócz regulacji płac, strony zobowiązały się podjąć rokowania mające na celu wynegocjowanie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy oraz do skierowania pisma do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie zwiększenia dotacji dla instytucji kultury w naszym województwie – informuje NSZZ Solidarność.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022