Jesteś tutaj: Home

Uber pojawił się w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 luty 2022 06:19

Usługi Uber specjalnie chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, wspomnieć warto, że powstał on w Stanach Zjednoczonych i oferuje usługi przewozowe za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Jest to konkurencja dla tradycyjnych taksówek, pozwala ona zamówić przejazd poprzez aplikację, dzięki której zanim wsiądziemy od pojazdu, będziemy znali już koszt podróży. Co więcej z kierowcom rozliczymy się nie bezpośrednio, ale za pośrednictwem aplikacji.

W Polsce Uber pojawił się pod koniec 2013, aby po kilku miesiącach oferować przejazdy po Warszawie. W 2015 roku pojawiły się kolejne miasta: Poznań, Trójmiasto, Kraków, Wrocław i Aglomeracja Śląska. W połowie lutego br. Uber zadebiutował w Bydgoszczy, która stała się 10 ośrodkiem w Polsce w tej usłudze.

 

Od samego początku Uber budził kontrowersje ze strony tradycyjnych taksówkarzy, podejmowane były także przez nich akcje protestayjne. Również w innych państwach Europy pojawiały się podobne problemy.

 

Uber jest chyba najpopularniejszą tego typu usługą na świecie, w Polsce dość popularny jest też Bolt (obecny od 2017 roku), który jest też już obecny w Bydgoszczy. Stąd też bydgoscy taksówkarze mieli już czas, aby przywyknąć do nowej formy konkurencji.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022