Jesteś tutaj: Home

Białorusini na YouTube zachwyceni Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 13 luty 2022 17:04
Białorusini na YouTube zachwyceni Bydgoszczą Kadr z YouTube

YouTuberzy, często amatorzy, którzy chcą podzielić z innymi spostrzeżeniami ze swoich podróży, zaczynają odgrywać coraz większą rolę w promocji turystycznej miast. Ciekawy film o Bydgoszczy zamieściła kilka dni temu Białorusinka Julia, który w niecały tydzień od publikacji miał 25 tys. wyświetleń.

Autorka filmu mieszka z rodziną na emigracji w Polsce. Na swoim kanale tłumaczonym z białoruskiego na polski: ,,Białorusini w Polsce” przedstawia wrażenia ze swoich podróży, była już m.in. w Berlinie, czy w Norwegii, ostatnio odwiedziła jednak Bydgoszcz.

 

- Ja nie wiem – ta Bydgoszcz to cała miłość. Fajnie tu jest – słyszymy jak opisuje wrażenia z Wyspy Młyńskiej.


Materiał Juli do obejrzenia:

 

25 tys. obejrzeń to początek, zapewne z kolejnymi tygodniami przybędzie kolejnych obejrzeń. Film przedstawia Bydgoszcz w bardzo pozytywnym świetle i na pewno przysłuży się promocji miasta, co więcej jako bydgoszczanie dostaliśmy tę promocję w prezencie. Owszem – ważna jest infrastruktura, bo żeby gość się naszym miastem zachwycił, to musi ono jakoś wyglądać.

 

Ze sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że pasmo TVP3 w całej Polsce ogląda średnio mniej niż 70 tys. widzów, pokazuje to, że YouTube nie można lekceważyć.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica