Jesteś tutaj: Home

Nowy wykonawca dla odcinka Bydgoszcz Południe – Emilianowo drogi ekspresowej S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 luty 2022 10:07

W środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę dla odcinka Bydgoszcz Południe / Stryszek – Emilianowo drogi ekspresowej S-10. Jest to trzeci odcinek z wykonawcą pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem, co oznacza, że do rozstrzygnięcia pozostał już tylko jeden przetarg.

Dla odcinka Bydgoszcz Południe – Emilianowo wykonawcę GDDKiA wybrała już w listopadzie, wybierając ofertę Budimexu. W grudniu w GDDKiA pojawiły się jednak wątpliwości, czy wykonawca jest wstanie zrealizować inwestycję,dlatego 14 grudnia wybór unieważniono, natomiast Budimex wezwano do złożenia dodatkowych wyjaśnień. Ostatecznie Budimex wykluczono z tego przetargu, a 8 lutego wybrano ofertę firmy Intercor z Zawiercia za 410,8 mln zł. Budimex oferował nieco ponad milion tańszą ofertę.

 

Budimex złożył też najtańszą ofertę dla odcinka Emilianowo – Solec Kujawski. Na ten odcinek do tej pory jeszcze jednak przetargu nie rozstrzygnięto.

 

Przed tygodniem GDDKiA wybrała wykonawcę dla odcinka Solec Kujawski – Toruń Zachód, lokalnego konsorcjum Kobylarnia-Mirbud. Odcinek Toruń Zachód do autostrady A1 zbuduje firma PORR.