Jesteś tutaj: Home

Na praktyczne poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania poczekamy kilka tygodni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 luty 2022 14:39

Od dobrego tygodnia (1 lutego) obowiązuje poszerzona Strefa Płatnego Parkowania decyzją radnych z jesieni. Nie oznacza to jednak, że opłaty od razu objęły wszystkie nowe osiedla, a przypomnimy radni poszerzyli SPP o m.in. część Leśnego czy Okola. ZDMiKP dopiero dzisiaj ogłosił przetarg na opracowanie analiz dla lokalizacji parkometrów i miejsc parkowania.

Zgodnie z przepisami, opłaty można pobierać jedynie od pojazdów parkujących na miejscach do tego wyznaczonych, oznakowanych odpowiednimi znakami. Dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił dopiero przetarg na przeprowadzenie inwentaryzacji. Zwycięzca tego przetargu będzie zobowiązany do opracowania analizy, w której wskaże w oparciu o przepisy lokalizację miejsc postojowych oraz parkometrów dla ich obsługi. Dopiero wówczas ZDMiKP zleci oznakowanie tych miejsc i instalację parkomatów. W praktyce zatem na części ulic poszerzonej SPP, na razie nic się nie zmieni.

 

Zlecana analiza ma też zawierać propozycję uspokojenia ruchu lokalnego, czyli np. reorganizację ruchu poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego.

 

Otwarcie ofert zaplanowano na 21 lutego. Jednym z kryteriów oceny oferty będzie zadeklarowany czas wykonania usługi, przy czym nie może być to dłużej niż 20 tygodni od momentu podpisania umowy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie