Jesteś tutaj: Home

Styczeń przyniósł niewielki wzrost bezrobocia, ale w Bydgoszczy wręcz nieodczuwalny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 luty 2022 06:25
Styczeń przyniósł niewielki wzrost bezrobocia, ale w Bydgoszczy wręcz nieodczuwalny Fot: Bartosz Bieliński

Bydgoszcz rok 2021 zakończyła z bezrobociem rejestrowanym na poziomie 2,6%, to najniższy, można powiedzieć historyczny wskaźnik, od momentu gdy bezrobocie w Polsce jest liczone. O ile wybuch pandemii COVID-19 w 2020 roku odwrócił trend spadkowy bezrobocia i osób bez pracy zaczęło przez kolejne miesiące przybywać, to ostatnie tygodnie 2021 roku to w Bydgoszczy bezrobocie niższe niż przed pandemią.

Na dzień 31 stycznia w Bydgoszczy bez pracy było dokładnie zarejestrowanych 4 tys. i 135 osób bezrobotnych, to o 33 więcej niż pod koniec grudnia, zatem mamy niewielki spadek. Jak spojrzymy jednak na dane ze stycznia 2021 roku, gdy widoczne były bardziej skutki gospodarcze pandemii, to mamy przez ten rok spadek o ponad 1,9 tys. zarejestrowanych bezrobotnych.

 

Jak spojrzymy na te liczby, to w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba bezrobotnych w Bydgoszczy zmalała o blisko 1/3.

 

Wzrost bezrobocia przez styczeń widoczny był we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego za wyjątkiem sępoleńskiego ze spadkiem 22 osób. W ciągu ostatniego miesiąca w kujawsko-pomorskim przybyło o blisko 2,2 tys. zarejestrowanych bezrobotnych, najwięcej w powiecie lipnowskim – o 280. Wzrost bezrobocia o ponad 100 osób odnotowano także w powiatach: Mieście Grudziądz, toruńskim, włocławskim, aleksandrowskim, inowrocławskim, nakielskim, świeckim i żnińskim.

 

Stopa bezrobocia w kujawsko-pomorskim wynosi 7,9%, średnia dla Polski to 5,6%.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022