Jesteś tutaj: Home

Agrounia zapowiada blokadę w centrum Bydgoszczy. Prezydent nie wyraził zgody

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 luty 2022 13:11

W środę Agrounia zapowiada protesty w całej Polsce, w związku z trudną sytuacją w rolnictwie. W planach Agrouni jest przyjazd pod Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy co oznaczać będzie przejazd dużej ilości ciągników od strony Koronowa, przez Rondo Grunwaldzkie oraz możliwe poważne utrudnienia na ulicy Jagiellońskiej przed urzędem. Pojawiła się też zapowiedź blokady węzła Tryszczyn/ Bydgoszcz Smukała drogi ekspresowej S-5.

 

Zgody na zgromadzenie przez Urzędem Wojewódzkim nie wyraził prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski argumentując to działaniem na szkodę mieszkańców Bydgoszczy, dla których protest będzie uciążliwością. Rolnicy przyjechać planują przed południem, więc ich działania odbędą się w godzinach szczytu.

 

Organizatorzy protestu odwołali się od decyzji prezydenta do sądu. W sobotę Sąd Okręgowy unieważnił decyzję prezydenta, tym samym zgromadzenie będzie legalne.

 

Rolnicy do Bydgoszczy wjadą około godziny 11, przed 12 planują pojawienie się przed Urzędem Wojewódzki. Trudno przewidzieć jak długo potrwa tam protest, ale formalnie może nawet do godziny 22. Spodziewać możemy się nawet 150 ciągników.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie