Jesteś tutaj: Home

Rok temu posłanka została odepchnięta przez policjanta. Do dzisiaj sprawa nie została wyjaśniona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 luty 2022 00:42

29 stycznia 2021 roku odbyła się w Bydgoszczy manifestacja przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji eugenicznej. Uczestnicy manifestacji próbowali zablokować Rondo Jagiellonów ale uniemożliwiła im to policja. W czasie tego zgromadzenia nasza kamera zarejestrowała jak policjant popycha posłankę Iwonę Kozłowską, choć ta legitymowała się mówiąć – Interwencja poselska.

 

Nerwowo zaczęło się robić w momencie, gdy grupa policjantów weszła w tłum protestujących na ulicy Jagiellońskiej (blokując ruch w kierunku Ronda Jagiellonów) i wyprowadziła mężczyznę, który jak się dowiadujemy, miał zapalić race. W podejmowanych wobec tej osoby czynnościach chciała uczestniczyć posłanka Iwona Kozłowska, która miała wyjętą legitymację poselską – Interwencja poselska – podnosiła Kozłowska. Parlamentarzystkę policjanci ignorują. Po chwili podchodzi funkcjonariusz i zdecydowanie popycha posłankę. Kozłowska została chwilę później ponownie kilka razy popchnięta. Posłanka twierdzi publicznie, że została również uderzona w twarz.

 

 

Sprawa jest wyjaśniana

Nasze nagranie z tego zajścia pojawiło się w publikacji wielu mediów ogólnopolskich. Politycy Koalicji Obywatelskiej domagali się wyciągnięcia konsekwencji w związku z atakiem na parlamentarzystkę. Sprawa trafiła do prokuratury, delegowana została do gdańskiej prokuratury.

 

Rok po tym zdarzeniu pytamy posłankę czy zapadły już jakieś rozstrzygnięcia. Jak się dowiadujemy sprawa wciąż jest w toku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022